Velikost písma:Akce pro klienty 2018

Prosinec:

Vánoční koncert sester Vargových. Káťa a Majda Vargovy nám přišly zahrát krásné vánoční melodie na saxofon. Klientům se koncert velmi líbil. (foto)

Štědrovečerní večeře. (foto)

Ve čtvrtek 20.12. jsme u nás přivítali kapelu Chorus pana Jaromíra Bečky. Předvánoční čas našim klientům zpestřili krásným hudebním vystoupením. (foto)

Před Vánoci si naši klienti napekli cukroví - tradiční vanilkové rohlíčky a linecké. (foto)


V prosinci naše klienty navštívily děti z MŠ Strojařů a potěšily je svým vystoupením
(foto).

Jako každý rok i letos navštívil naše klienty Sv.Mikuláš spolu s čertíky a anděly. V doprovodu paní Hovorkové-Malinové si všichni společně zazpívali a pak Mikuláš všechny obdaroval pamlskem (foto)


Listopad:

V rámci projektu mezinárodního Dne laskavosti naše klienty dne 13.11. navštívily žákyně ZŠ Bojanov. Pod vedením asistentky Dominiky Novákové v rámci této akce probíhaly různé činnosti. Žákyně byly rozděleny do tří skupin. Jedna skupina s pomocí klientů vyráběla podzimní dekorace. Druhá skupina byla na vycházce na naší zahradě a třetí skupina vedla s klienty rozhovory a vzpomínání na jejich aktivní život.
(foto)


Říjen:

Dne 4.10. se v našem Domově konala autogramiáda knihy "Jak (ne)přesadit starý strom" jejíž autorkou je Ing. Hana Vojtová. Kniha pojednává o konceptu smyslové aktivizace v péči o seniory a osoby s onemocněním demencí (foto).

V úterý 9.10. se ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Chrudim konalo sportovní odpoledne pro naše seniory (foto).


Září:

V sobotu 8.9. se konala tradiční Zahradní slavnost. Letos bylo na programu, kromě tradičních a oblíbených vystupujících (paní Malinová se souborem Klíčenky a country kapela Jako vždycky), i překvapení v podobě kouzelnické produkce. Svůj kouzelný program nám přivezl kouzelník Mistr Waldini a sklidil velký úspěch. 
Dále jsme měli připravené i výtvarné činnosti pro děti ve spolupráci s DDM Chrudim na saxofon nám zahrály svůj duet sestry Vargovy.
Zahradní slavnost jsme si moc pěkně užili a děkujeme všem za spolupráci.(foto)                             


Srpen:

V srpnu jsme s klienty vyráběli pěkné dekorace ze sušených květin a závěsy z keramiky a sušené levandule (foto).


Červenec:

Ve čtvrtek 12.7. u nás vystoupili mladí muzikanti se svou kapelou, jejich hudebním vystoupení se všem líbilo (foto).

V pondělí 23.7. jsme u nás přivítali pana Hampla a paní Guzkovou, kteří nám přijeli představit svůj muzikoterapeutický program pro seniory (foto).


Červen:

V neděli 10.6. odpoledne navštívíme s klienty Pohádkový park, který pořádá DDM Chrudim.

V pátek 15. 6. v 16 hodin nás opět potěší vystoupení dětského folklórního souboru Sejkorky.

V úterý 19. 6. po deváté hodině přijede za našimi klienty mobilní Mini Zoo paní Němcové. Lidé se tak budou moci poslechnout poutavé povídání o zvířátkách a pohladit si je. 


Květen:

Ve čtvrtek 10. 5. v 9 hodin pro naše klienty vystoupily děti z MŠ Strojařů (foto) s chytlavými písničkami.
V sobotu 12. 5. ve 13:30 hodin se v sokolovně ve Slatiňanech konal další ročník akce Festiválku Na Klíček (foto) s paní Hovorkovou Malinovou. Naši klienti si tak udělali výlet do Slatiňan, kde si užili poslechu hudby, a také se sami zapojili a zazpívali své oblíbené písničky.
Ve středu dne 30. 5. v 9 hodin naše klienty opět potěší pokračování keramické dílny ve spolupráci s DDM Chrudim.


Duben:

Dne 18. 4. v 9 hodin si naši klienti při Keramické dílně (foto) tvořili různé výrobky z keramické hlíny ve spolupráci s DDM Chrudim.                   
Druhý den 19. 4. v 15 hodin za námi přijela country kapela p. Žáka (foto) a zahrála nám známé písničky pro zpříjemnění atmosféry.

V pátek 27. 4. skončil letošní 3. ročník soutěže Jedeme v tom společně. Tento rok se jelo po vlastech československých a cílem bylo ujet 1800 km. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 4. 5. Naši soutěžící sice do cíle nedojeli, zbývalo jim ale jen pár kilometrů. Každopádně musíme ocenit jejich zapálení a výdrž! Všechny zúčastněné jsme odměnili medailí na památku. Fotogalerii z průběhu akce naleznete ZDE.


Březen:

V březnu se klienti již druhým rokem zapojili do projektu „Jedeme v tom společně!“. Klienti domovů pro seniory z celé České republiky během něho porovnají své fyzické síly v jízdě na rotopedu nebo šlapadle. Cílem projektu je podpořit pohybové aktivity i aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou a mezi dalšími domovy pro seniory. Fotogalerii z průběhu akce naleznete ZDE.

Ve středu 28. 3. si klienti upekli vynikající jidáše (foto), na kterých si pochutnali ke svačině.
Zapojili se také do oslav Velikonoc (foto) a tak si vyráběli zdobená vajíčka i barvili ta skutečná. Nechybělo ani tradiční pletení pomlázek.

Ve čtvrtek dne 29. 3. nás navštívila paní Šárka Vavřinková z Hradce Králové (foto), se kterou si klienti užili Posezení s písničkou. Její repertoár se skládá ze známých písniček mnoha žánrů, které všichni známe a rádi je posloucháme.


Leden:

Hned na začátku ledna jsme u nás přivítali Tři krále (foto), kteří nám přišli popřát štěstí a zdraví do nového roku.

Klienti také zavítali do Slatiňan na koncert v klášterní kapli DSS (foto) a pak nám přijel zazpívat pěvecký soubor Bonifantes z Pardubic pod vedením Jana Míška (foto).
Jsme členem Asociace
poskytovatelů sociálních služeb ČR
Pardubický kraj Městský úřad Chrudim FOXCONN Nadace České spořitelny Farní charita Chrudim


Lůžkové a sociální centrum pro seniory o.p.s., Resselovo náměstí 113, Chrudim I, IČO 287 89 563