Velikost písma:Akce pro klienty 2018

Leden:

Hned na začátku ledna jsme u nás přivítali Tři krále (foto), kteří nám přišli popřát štěstí a zdraví do nového roku.

Klienti také zavítali do Slatiňan na koncert v klášterní kapli DSS (foto) a pak nám přijel zazpívat pěvecký soubor Bonifantes z Pardubic pod vedením Jana Míška (foto).Pravidelné aktivity klientů

Každý týden nabízíme klientům pravidelné aktivity, jako jsou předčítání, zpívání, výtvarná dílna, filmový klub a trénování paměti. Dochází k nám i paní Hovorková Malinová, která krásně zpívá a hraje na kytaru. Každý měsíc k nám jezdí sdružení Kamarád, z.s. na canisterapii.

Dále také organizujeme různé kulturní akce, např. koncerty, taneční vystoupení apod., nebo podle ročního období a souvisejících svátků s klienty pečeme cukroví, perníčky, posvícenské koláče…Zahradní slavnost 2017

V sobotu 16. 9. se v našem Domově konal již 3. ročník zahradní slavnosti. Letos nám sice počasí nepřálo a slavnost jsme museli přesunout do vnitřních prostor, ale i tak vše proběhlo ke všeobecné spokojenosti. 
Program byl pestrý. Po úvodním přivítání jsme si poslechli krásný zpěv paní Moniky Maškové. Následovalo společné vystoupení našich seniorů s paní Ivou Hovorkovou-Malinovou a jejím souborem Klíčenky. Na závěr slavnosti vystoupila pardubická country kapela „Jako vždycky…“. 
V průběhu slavnosti byly připraveny aktivity i pro malé návštěvníky, které zajistil Dům dětí a mládeže Chrudim. 
Všichni hosté měli možnost občerstvit se dobrotami, které připravila naše kuchyně a mohli si pochutnat i na cukroví, které na slavnost upekli naši klienti. 

Děkujeme tímto všem účinkujícím a věříme, že si naši klienti i jejich blízcí užili pěkné odpoledne. 

Fotografie a videozáznamy ze zahradní slavnosti naleznete ZDE.Festiválek na klíček 2017

V sobotu 22. 4. se naši klienti opět zúčastnili již 5. ročníku Festiválku na klíček ve Slatiňanech. Na pódiu zazpívali své oblíbené písničky, které nacvičili s paní Malinovou.

Fotogalerie z akce ZDE.Jedeme v tom společně

Klienti Lůžkového a sociálního centra pro seniory o.p.s. se letos zapojili do projektu „Jedeme v tom společně aneb jedeme do Paříže!“
 
Jde o druhý ročník projektu, který vznikl v Domově pro seniory ve Vrbnu pod Pradědem.
Klienti domovů pro seniory z celé České republiky během něho porovnají své fyzické síly v jízdě na rotopedu, motopedu nebo šlapadle.
Cílem letošního ročníku je dojet z  Pradědu do Paříže – tedy ujet 2000 km. Start je 1. 3. a finále bude 28. 4.
Do akce se u nás zapojilo pět klientů, tak jsme zvědaví, jak se nám bude dařit!
Pan Jaromír už každý den pilně trénuje.
Pomněnkový koncert

V pátek 3. 6. naši klienti zapojení v Praklíčku podpořili svým vystoupením dobrou věc – zúčastnili se Pomněnkového koncert pořádaného na podporu výstavby ošetřovatelské jednotky dětského hospice, který provozuje Sdružení Klíček v Malejovicích. Koncert se konal v krásných prostorách Muzea barokních soch v Chrudimi a moderovala ho známá chrudimská rodačka, Marie Tomsová.

Fotografie z akce naleznete ZDE.
Jsme členem Asociace
poskytovatelů sociálních služeb ČR
Pardubický kraj Městský úřad Chrudim FOXCONN Nadace České spořitelny Farní charita Chrudim


Lůžkové a sociální centrum pro seniory o.p.s., Resselovo náměstí 113, Chrudim I, IČO 287 89 563