Velikost písma:Akce pro klienty 2018

Červen:

V neděli 10.6. odpoledne navštívíme s klienty Pohádkový park, který pořádá DDM Chrudim.

V pátek 15. 6. v 16 hodin nás opět potěší vystoupení dětského folklórního souboru Sejkorky.

V úterý 19. 6. po deváté hodině přijede za našimi klienty mobilní Mini Zoo paní Němcové. Lidé se tak budou moci poslechnout poutavé povídání o zvířátkách a pohladit si je. 


Květen:

Ve čtvrtek 10. 5. v 9 hodin pro naše klienty vystoupily děti z MŠ Strojařů (foto) s chytlavými písničkami.
V sobotu 12. 5. ve 13:30 hodin se v sokolovně ve Slatiňanech konal další ročník akce Festiválku Na Klíček (foto) s paní Hovorkovou Malinovou. Naši klienti si tak udělali výlet do Slatiňan, kde si užili poslechu hudby, a také se sami zapojili a zazpívali své oblíbené písničky.
Ve středu dne 30. 5. v 9 hodin naše klienty opět potěší pokračování keramické dílny ve spolupráci s DDM Chrudim.


Duben:

Dne 18. 4. v 9 hodin si naši klienti při Keramické dílně (foto) tvořili různé výrobky z keramické hlíny ve spolupráci s DDM Chrudim.                   
Druhý den 19. 4. v 15 hodin za námi přijela country kapela p. Žáka (foto) a zahrála nám známé písničky pro zpříjemnění atmosféry.

V pátek 27. 4. skončil letošní 3. ročník soutěže Jedeme v tom společně. Tento rok se jelo po vlastech československých a cílem bylo ujet 1800 km. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 4. 5. Naši soutěžící sice do cíle nedojeli, zbývalo jim ale jen pár kilometrů. Každopádně musíme ocenit jejich zapálení a výdrž! Všechny zúčastněné jsme odměnili medailí na památku. Fotogalerii z průběhu akce naleznete ZDE.


Březen:

V březnu se klienti již druhým rokem zapojili do projektu „Jedeme v tom společně!“. Klienti domovů pro seniory z celé České republiky během něho porovnají své fyzické síly v jízdě na rotopedu nebo šlapadle. Cílem projektu je podpořit pohybové aktivity i aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou a mezi dalšími domovy pro seniory. Fotogalerii z průběhu akce naleznete ZDE.

Ve středu 28. 3. si klienti upekli vynikající jidáše (foto), na kterých si pochutnali ke svačině.
Zapojili se také do oslav Velikonoc (foto) a tak si vyráběli zdobená vajíčka i barvili ta skutečná. Nechybělo ani tradiční pletení pomlázek.

Ve čtvrtek dne 29. 3. nás navštívila paní Šárka Vavřinková z Hradce Králové (foto), se kterou si klienti užili Posezení s písničkou. Její repertoár se skládá ze známých písniček mnoha žánrů, které všichni známe a rádi je posloucháme.


Leden:

Hned na začátku ledna jsme u nás přivítali Tři krále (foto), kteří nám přišli popřát štěstí a zdraví do nového roku.

Klienti také zavítali do Slatiňan na koncert v klášterní kapli DSS (foto) a pak nám přijel zazpívat pěvecký soubor Bonifantes z Pardubic pod vedením Jana Míška (foto).Pravidelné aktivity klientů

Každý týden nabízíme klientům pravidelné aktivity, jako jsou předčítání, zpívání, výtvarná dílna, filmový klub a trénování paměti. Dochází k nám i paní Hovorková Malinová, která krásně zpívá a hraje na kytaru. Každý měsíc k nám jezdí sdružení Kamarád, z.s. na canisterapii.

Dále také organizujeme různé kulturní akce, např. koncerty, taneční vystoupení apod., nebo podle ročního období a souvisejících svátků s klienty pečeme cukroví, perníčky, posvícenské koláče…Zahradní slavnost 2017

V sobotu 16. 9. se v našem Domově konal již 3. ročník zahradní slavnosti. Letos nám sice počasí nepřálo a slavnost jsme museli přesunout do vnitřních prostor, ale i tak vše proběhlo ke všeobecné spokojenosti. 
Program byl pestrý. Po úvodním přivítání jsme si poslechli krásný zpěv paní Moniky Maškové. Následovalo společné vystoupení našich seniorů s paní Ivou Hovorkovou-Malinovou a jejím souborem Klíčenky. Na závěr slavnosti vystoupila pardubická country kapela „Jako vždycky…“. 
V průběhu slavnosti byly připraveny aktivity i pro malé návštěvníky, které zajistil Dům dětí a mládeže Chrudim. 
Všichni hosté měli možnost občerstvit se dobrotami, které připravila naše kuchyně a mohli si pochutnat i na cukroví, které na slavnost upekli naši klienti. 

Děkujeme tímto všem účinkujícím a věříme, že si naši klienti i jejich blízcí užili pěkné odpoledne. 

Fotografie a videozáznamy ze zahradní slavnosti naleznete ZDE.Festiválek na klíček 2017

V sobotu 22. 4. se naši klienti opět zúčastnili již 5. ročníku Festiválku na klíček ve Slatiňanech. Na pódiu zazpívali své oblíbené písničky, které nacvičili s paní Malinovou.

Fotogalerie z akce ZDE.Pomněnkový koncert

V pátek 3. 6. naši klienti zapojení v Praklíčku podpořili svým vystoupením dobrou věc – zúčastnili se Pomněnkového koncert pořádaného na podporu výstavby ošetřovatelské jednotky dětského hospice, který provozuje Sdružení Klíček v Malejovicích. Koncert se konal v krásných prostorách Muzea barokních soch v Chrudimi a moderovala ho známá chrudimská rodačka, Marie Tomsová.

Fotografie z akce naleznete ZDE.
Jsme členem Asociace
poskytovatelů sociálních služeb ČR
Pardubický kraj Městský úřad Chrudim FOXCONN Nadace České spořitelny Farní charita Chrudim


Lůžkové a sociální centrum pro seniory o.p.s., Resselovo náměstí 113, Chrudim I, IČO 287 89 563